parallax background

Noclegi Kaczawskiej Sieci

Spośród wielu działań, którymi zajmują się członkowie Kaczawskiej Sieci jest także zapewnienie Wam wyjątkowego pobytu w Górach i na Pogórzu Kaczawskim.
Poniższa lista jest alfabetyczna i rośnie...
Joanna Łuczaj i Krzysztof Dziąg

AGROHIPPIKA

Agrohippika to nasze miejsce na ziemi które tworzymy od ponad 10 lat. Sercem naszego kilkunastohektarowego gospodarstwa jest dziewiętnastowieczny dom.

Podczas remontu staraliśmy się zadbać o każdy detal, zachować pierwotny układ domu jak również wyeksponować naturalne materiały z których nasz dom jest zbudowany czyli cegła, kamień i drewno. Wokół domu jest dużo przestrzeni gdzie jest plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, staw, altana i hamakowisko.

Dla lubiących spokój i naturę mamy też przygotowany nieopodal domu teren o powierzchni 10 tys. m2 na zajęcia typowo outdoorowe. Jest to częściowo zadrzewiona łąka wzdłuż malowniczego strumienia która graniczy bezpośrednio z kompleksem leśnym o powierzchni 30 hektarów i jest planowanym rezerwatem Parku Krajobrazowego Chełmy.

Oprócz prowadzenia agroturystyki zajmujemy się również hodowlą koni Oldenburskich, które z powodzeniem biorą udział w zawodach sportowych w Polsce i za granicą.


Joanna i Jacek Kramarzowie

GOŚCINIEC POD GRUSZĄ

Gościniec pod Gruszą to rodzinny pensjonat w Krainie Wygasłych Wulkanów. Gościniec daje szansę przebywania w miejscu, w którym udało się zachować klimat minionego czasu i podarować odrobinę luksusu zamkniętego w starej formie.
Nasz " staruszek" pochodzi z 1845 roku, wskazuje na to data, którą odkryliśmy na portalu wejścia podczas remontu i ma się całkiem dobrze. Przed nami ciągle więcej niż mniej w temacie adaptacji, ale po 5 latach zmagań udało się stworzyć coś, co nasi Goście podziwiają, a my za to dziękujemy.
Przyjedźcie do nas na leniwą gruszkę, po odpoczynek na Pogórzu Kaczawskim, po nowe wrażenia i wyjątkowe atrakcje.

Zapraszamy

Sławomir Kosz

PENSJONAT POD CHMIELARZEM

Pensjonat Pod Chmielarzem jest położony w Górach Kaczawskich – w niewielkim, malowniczo położonym mieście Wojcieszów. W naszym bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się lasy, góry, szlaki turystyczne piesze oraz rowerowe (także singletracki).
Z okien pensjonatu rozciągają się widoki na okoliczne szczyty – Połom, Skopiec, Chmielarz, Dłużek czy kamieniołom Gruszka. Goście pensjonatu mają do dyspozycji 2-4 osobowe pokoje, urządzone w nowoczesnym stylu oraz dobrze wyposażoną kuchnię, w której można samodzielnie przygotować posiłki. Przy pensjonacie znajduje się Wioska SPA, która oferuje: saunę fińską, saunę IR, grotę solną oraz gorącą beczkę/banię opalaną piecem na drewno a także chatę grillową.

Zapraszamy

MŁYN WIELISŁAW

Młyn Wielisław znajduje się u podnóża Góry Wielisławki nieopodal Organów Wielisławskich. Proponujemy Państwu komfortowe noclegi w zabytkowym, klimatycznym budynku dawnego młyna wodnego napędzanego turbiną zasilaną wodą z rzeki Kaczawy.
Obecnie rzeka napędza Małą Elektrownię Wodną (MEW), którą także można zobaczyć.
Z Młyna wychodzi się bezpośrednio na Wielisławkę, górę w której podobno ukryte są skarby Wrocławia (depozyty bankowe wywiezione z Wrocławia ciężarówkami pod koniec II wojny światowej), a do tych skarbów prowadzą liczne tunele i sztolnie. I chodzą słuchy, że gdzieś z naszego młyna jest do nich wejście :-)
Na szczycie góry znajdują się ruiny dawnego zamku rycerza zbójnika Wielikosława, a także ruiny dawnego schroniska i gospody, w której bawili się jeszcze w latach pięćdziesiątych tutejsi mieszkańcy.

Skip to content